wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: Samochód zderzył się z kolejką wąskotorową

Do poważnego wypadku doszło na ulicy Targowej w Pleszewie, na przejeździe kolejowym. Samochód osobowy zderzył się tam z kolejką wąskotorową. Kierującej nic się nie stało, ale dostała od policjantów mandat w wysokości 2 tys. zł i 18 punktów karnych.

Wypadek miał miejsce 4 października o godz. 6.00 rano, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie.
“59-letnia mieszkanka Pleszewa, kierując peugeotem, nie zastosowała się do znaku STOP, wjechała na przejazd kolejowy i zderzyła się z kolejką wąskotorową” – informują policjanci. – “Kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i 18 punktów karnych”.

Funkcjonariusze przypominają przy okazji, że pociąg zawsze ma pierwszeństwo, a kierowca przed każdym przejazdem kolejowym powinien zachować szczególną ostrożność – zwłaszcza tam, gdzie nie ma dodatkowych zabezpieczeń. Zawsze przed wjazdem na tory powinien upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg i nigdy nie wjeżdżać na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz wciąż miga czerwone światło. A jeśli już dojdzie do sytuacji, że samochód zostanie unieruchomiony na przejeździe, do którego zbliża się pociąg, należy jak najszybciej opuścić samochód i uciekać w bezpieczne miejsce.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)
Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewWielkopolska: Samochód zderzył się z kolejką wąskotorową