Wielkopolska: Samochód do przewożenia złomu w fatalnym stanie. „Zużyte elementy wydostawały się poza pojazd”

zły stan techniczny fot. WITD Poznań

Uszkodzone drzwi, rysy i pęknięcia na osiach oraz oponach, uszkodzenie amortyzatorów, zużycie tarcz hamulcowych i wiele innych przewinień stwierdzili wielkopolscy inspektorzy podczas kontroli pojazdu przewożącego złom w powiecie rawickim.

7 lipca na drodze krajowej numer 36 w Topólce patrol leszczyńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli zespół pojazdów polskiego przewoźnika, które przewoziły odpady żelaza i aluminium. Trudno było nie zwrócić uwagi na ten samochód, ponieważ… odpady wydostawały się poza pojazd.

„Przez uszkodzone drzwi poza pojazd wydostawały się zużyte elementy metalowe i aluminiowe, powodując poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego” – stwierdzili inspektorzy WITD. – „Ponadto rażący był stan techniczny pojazdu i przyczepy ciężarowej”.

Wśród dostrzeżonych usterek były: nadmierne zużycie tarcz hamulcowych, rysy i pęknięcia na osiach, niepewne i nieprawidłowe mocowanie zbiorników powietrza pasami, nieszczelny układ pneumatyczny, zniszczone drzwi, zawiasy i zamki w kontenerze do przewozu złomu, uszkodzenie amortyzatorów i ich obudowy na osi napędowej, nadmiernie zużyte tablice wyróżniające pojazd długi i ciężki, znaczące uszkodzenie opony na osi pierwszej.

Inspektorzy natychmiast zakazali dalszej jazdy z ładunkiem i nakazali przeładunek towaru na inny pojazd. Wobec przedsiębiorcy oraz osoby zarządzającej transportem w firmie rozpocznie się postępowanie administracyjne, które może być zagrożone karą 12 500 zł.

Podziel się: