Wielkopolska: Ruszają kolejne punkty szczepień

jeden z punktów szczepień, Wągrowiec fot. WUW
Tydzień po uruchomieniu pierwszego pilotażowego punktu szczepień powszechnych w Krotoszynie rozpoczną się szczepienia w Wągrowcu, Grodzisku, Kępnie, Gostyniu, Turku, Kościanie, Garzynie oraz Nowych Skalmierzycach.

Jak poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki, nowe punkty szczepień zostały utworzone w miejscach oferujących odpowiednie warunki, głównie jeśli chodzi o powierzchnię: w domach kultury, halach sportowych i szkołach.
– Punkty szczepień otrzymują z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pakiety szczepionek, w których znajdują się igły, strzykawki, czyli niezbędne akcesoria do podania szczepionki – tłumaczy Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. – Rząd zabezpiecza funkcjonowanie populacyjnych punktów szczepień w aspekcie logistycznym, zakupu szczepionek i realizacji szczepień.

Spośród nowych ośmiu punktów, najwięcej osób dziennie, bo aż 400, będzie się mogło zaszczepić w MDK w Wągrowcu, tyle samo jest w stanie obsłużyć punkt w hali sportowej w Kępnie oraz w SP ZOZ w Kościanie. Wszystkie nowe punkty będą mogły zaszczepić blisko 2440 osób.

W Wielkopolsce do tej pory zaszczepiono już 820 877 osób, z czego 204 782 przyjęło drugą dawkę.

WUW

Podziel się:

Ostatnio dodane: