Pracodawca Przyjazny WOT konkurs fot. WOT

Wielkopolska: Rusza konkurs „Pracodawca przyjazny WOT”

Rozpoczęła się druga edycja projektu skierowanego dla pracodawców wspierających żołnierzy WOT. Celem konkursu jest wyróżnienie tych firm, którzy rozumieją ideę łączenia służby wojskowej z pracą zawodową – także tych, które zatrudniają żołnierzy WOT.

W szeregach 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej służy już blisko 2000 żołnierzy, a większość z nich to osoby aktywne zawodowo. Bardzo często nie byliby w stanie tak sprawnie łączyć służbę wojskową z życiem rodzinnym i zawodowym – gdyby nie wyrozumiałość ich pracodawców. Wielu z nich nie tylko rozumie specyfikę służby w wojsku, ale też popiera decyzję swojego pracownika o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Projekt „Pracodawca przyjazny WOT” ma na celu wyłonienie i wyróżnienie tych pracodawców, którzy swoją postawą, poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy wspierają pracowników-żołnierzy OT, którzy swój wolny czas poświęcają służbie w WOT” – czytamy w regulaminie konkursu. – „Pracodawców, rozumiejących istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym”.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 30 czerwca. Mogą je wysyłać nie tylko sami żołnierze OT – mogą to zrobić także przedsiębiorcy, którzy zatrudniają żołnierzy OT i cenią tę ideę.

Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” jest podzielony na kategorie: mikro przedsiębiorstwa (do 10 zatrudnionych osób), małe przedsiębiorstwa (zatrudniające poniżej 50 osób), średnie przedsiębiorstwa (zatrudniające powyżej 50 osób) i podmioty publiczne (z wyłączeniem przedsiębiorstw).

Konkurs prowadzony w 15 województwach. Spośród laureatów szczebla wojewódzkiego w każdej z kategorii wyłonionych zostanie 4 zwycięzców konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” na szczeblu centralnym, prowadzonym w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Informacje na temat projektu, regulamin oraz wnioski do zgłaszania kandydatów, dostępne są na stronie konkursu.  Zamieszczone są tam także formularze z podziałem na poszczególne województwa do wypełnienia przez zgłaszających.

12WBOT

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze