Wielkopolska: Rolnicy blokują drogi w regionie. Jak objechać blokady?

droga fot. GDDKiA (zdjęcie ilustracyjne)

Nowe Miasto nad Wartą, Kalisz i Ostrów Wielkopolski – w okolicach tych miast 24 i 25 sierpnia będzie można napotkać blokady rolników. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła objazdy i zachęca do korzystania z Punkt Informacji Drogowej.

„W związku z zapowiadanym na dzisiaj całodobowym proteście rolników oraz blokadzie DK11 w Nowym Mieście nad Wartą zachęcamy kierowców do korzystania z tras alternatywnych” – informuje GDDKiA.

W Wielkopolsce rolnicy będą blokować drogę nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą, przejadą ciągnikami drogą krajową nr 25 na trasie Kalisz-Ostrów Wielkopolski, będą też na DK11 w Rzetni, w powiecie kępińskim.

Objazdy dla kierowców: od strony Poznania zjazd z drogi krajowej nr 11 na zjeździe Kórnik Północ na drogę wojewódzką nr 434 w kierunku Śremu. Na drodze krajowej nr 11 na wysokości Środy Wielkopolskiej objazd będzie prowadził w kierunku miejscowości Śrem droga wojewódzką nr 432. Z drogi krajowej nr 11 w kierunku drogi krajowej nr 15 na Miłosław będzie można zjechać w Miąskowie. Od strony Jarocina objazd z DK11 będzie poprowadzony od zjazdu w Klęce na drogę wojewódzką 436 w kierunku na Śrem.

Podziel się: