Wielkopolska: Remont autostrady. Będą objazdy!

autostrada A2 fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Od 3 września kierowcy pojadą już łącznicami zjazdowymi z autostrady A2 na węźle w Buku. Ale równocześnie drogowcy rozpoczną remont łącznic wjazdowych na tym węźle – które zostaną zamknięte. W związku z tym będą obowiązywać objazdy.

– Autostrada Wielkopolska rozpoczyna kolejny etap prac związany z remontem nawierzchni między km 137 a 140 autostrady A2 – wyjaśnia Anna Ciamciak, rzecznik prasowa, Autostrada Wielkopolska SA. – Po wymianie nawierzchni na jezdni południowej w ciągu głównym autostrady oraz łącznicach zjazdowych z A2 na węźle w Buku, 3 września nastąpi ich otwarcie dla ruchu pojazdów. Równocześnie rozpocznie się remont nawierzchni na łącznicach wjazdowych na A2 w Buku. Łącznice te zostaną zamknięte dla ruchu. Dla kierowców chcących wjechać na A2 na węźle w Buku zostaną wytyczone objazdy.

Dla kierowców jadących w kierunku Świecka objazd prowadzi drogą wojewódzką nr 307 (DW307) z Buku w kierunku Nowego Tomyśla, następnie DW308 i DW305 do węzła w Nowym Tomyślu, z którego można wjechać na autostradę. Natomiast dla kierowców jadących w kierunku Poznania objazd poprowadzi drogą wojewódzka nr 307 (DW307) do węzła Poznań Ławica i drogą S11 do węzła Poznań Zachód.

– Równolegle cały czas prowadzone są prace w ciągu głównym autostrady – przypomina Anna Ciamciak. – 3 września drogowcy planują zakończenie prac na nitce południowej A2 na odcinku ok 3 km (między km 137+330 a km 140+260) i otwarcie tego fragmentu dla ruchu pojazdów. Od 5 września rozpocznie się remont nitki północnej miedzy 137 a 140 km A2. Ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nitkę południową autostrady i poprowadzony dwukierunkowo.

Prace mają potrwać około dwa tygodnie. Spółka Autostrada Wielkopolska zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji prac i w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców – jednak niesprzyjająca pogoda,  jak silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na zmianę terminu zakończenia prac.

Kierowcy proszeni są o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.