Wielkopolska: Pożar w zakładzie przerabiania śmieci. 40 zastępów straży pożarnej w akcji!

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

Około 130 strażaków z Rawicza, Poznania i wszystkich okolicznych miejscowości walczy z pożarem pięciometrowej hałdy odpadów w rawickim zakładzie przerabiania śmieci. Akcja trwa, a sytuację pogarsza fakt, że strażacy mieli problem z dostępem do wody.

Jak informuje portal rawicz24.pl, pożar zauważono w nocy na terenie zakładu zajmującego się recyklingiem odpadów na obrzeżach miasta. Na miejsce natychmiast przyjechali strażacy, ale okazało się, że w okolicznych hydrantach i kranach nie ma wody. Akurat tej nocy spółka wodociągowa przeprowadzała prace naprawcze…

Strażacy dowozili wodę do gaszenia pożaru z okolicznych miejscowości beczkowozami, na miejscu zbudowali zbiorniki na wodę i 2,5 km magistrali od zbiornika w Sierakowie. Wodę dowozili im też okoliczni mieszkańcy z własnych źródeł.

Na miejscu pracują jednostki z powiatów rawickiego, gostyńskiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego i poznańskiego. Główne zarzewie już zostało ugaszone, udało się także uchronić przez zapaleniem sąsiednie hałdy, ale strażacy nadal czuwają. nad hałda unosi się gęsty, gryzący dym widoczny z odległości kilku kilometrów. Burmistrz Rawicza zaapelował do mieszkańców, żeby nie przychodzili na miejsce akcji tak ze względu na dym, jak i dlatego, że przeszkadzają strażakom.

Na miejscu są też utrudnienia w ruchu: policja ze względów bezpieczeństwa zamknęła ulice między rondami Tysiąclecia i Żołnierzy Wyklętych.

Podziel się: