Wielkopolska: Posłowie będą chronić wielkopolskie jeziora

jezioro Ślesińskie
Wielkopolscy parlamentarzyści postanowili zadbać o dodatkowa ochronę wielkopolskich jezior i utworzyli zespół parlamentarny ds. ochrony wielkopolskich pojezierzy.

Swój akces do zespołu zgłosiło kilkunastu posłów, a jego przewodniczącą została Paulina Hennig-Kloska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, dla której to druga kadencja w sejmie. W 2015 roku kandydowała do sejmu w okręgu konińskim jako pierwsza na liście partii Nowoczesna Ryszarda Petru.

Jak informuje Radio Poznań, posłowie zamierzają najpierw spotkać się ze specjalistami różnych dziedzin, a także lokalnymi samorządowcami, by stworzyć katalog problemów związanych z ochroną jezior. Gdy będą wiedzieli, jakie sprawy są najpilniejsze do załatwienia i będą mieli wiedzę, jak je załatwić – wówczas chcą przystąpić do działania i zapobiegać degradacji jezior.

Parlamentarzyści zamierzają nie tylko zadbać o czystość jezior, ale też i rozsądne korzystanie z ich wód, by jeziora przestały wysychać. Wobec tych, którzy nadużywają dóbr naturalnych albo korzystają z nich ze szkodą dla samych jezior i okolicznych mieszkańców, będą chcieli wyciągnąć konsekwencje. A jeśli się okaże, że prawo nie chroni jezior w wystarczający sposób – wystąpią o takie zmiany w prawie, które skutecznie będą chronić wielkopolskie wody.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: