Wielkopolska: Ponad tysiąc osób zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi w parafiach

Szczepienia w parafiach fot. WUW
Weekendowa akcja w 10 wielkopolskich parafiach diecezji kaliskiej i włocławskiej zorganizowana przez wojewodę wielkopolskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zaszczepiło się 1409 osób.

W minioną niedzielę na terenie 10 wybranych parafii można było zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, bez potrzeby wcześniejszej rejestracji.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację punktów szczepień przy kościołach – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. – To ważne, aby jak największy odsetek społeczeństwa został zaszczepiony. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

Ogółem zaszczepionych zostało 1409 osób: w Turku – 300 zaszczepionych, w Dobrej – 260 zaszczepionych, w Iwanowicach – 181 zaszczepionych, w Kłodawie – 149 zaszczepionych, w Kole – 140 zaszczepionych, w Święciechowie – 135 zaszczepionych, w Rydzynie – 95 zaszczepionych, w Koźminku – 60 zaszczepionych, w Brzezinach – 49 zaszczepionych i w Umieniu – 40 zaszczepionych.

Po otrzymaniu szczepionki każdy zaszczepiony otrzymał Unijny Certyfikat

COVID, który ułatwia poruszanie się między krajami Unii Europejskiej, a także do Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

WUW

 

Podziel się: