Wielkopolska: Ponad sto interwencji strażaków z powodu burz

ulewny deszcz fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Połamane drzewa, zalane piwnice i rzeki, które wystąpiły z brzegów – wielkopolscy strażacy z powodu burz mieli pracowitą noc. W Wielkopolsce odnotowano najwięcej interwencji w całym kraju.

Burze, które wczoraj przechodziły nad całym krajem, najbardziej dały się we znaki mieszkańcom Wielkopolski. W Poznaniu w sobotę wieczorem został zawieszony Hip Hop Festival Poznań nad Maltą z powodu gwałtownej burzy, która przechodziła nad miastem. „Zawieszamy festiwal ze względu na złe warunki atmosferyczne, mając na względzie wasze bezpieczeństwo. Zamierzamy wznowić festiwal jeśli warunki atmosferyczne się poprawią. Oczekujcie na komunikaty” – napisali organizatorzy festiwalu na swoim profilu na FB. Wieczorne plenerowe wydarzenia odwoływano też w innych miastach w Wielkopolsce.

Strażacy odnotowali 167 interwencji ze względu na burze, opady czy silny wiatr. Były to głównie połamane konary i całe drzewa, zalane piwnice, podtopienia i uszkodzone dachy w powiatach poznańskim i obornickim. Spory konar spadł na DK11 w Ocieszynie, mocno utrudniając przejazd. W Obornikach gwałtowna ulewa zalała kilka ulic, studzienki nie nadążały z odbieraniem wody. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W Wielkopolsce minionej nocy odnotowano najwięcej interwencji w kraju.
„Od wczoraj do godz. 6 rano odnotowano 1074 interwencji straży pożarnej, których przyczyną były warunki pogodowe” poinformowała Komenda Główna PSP na swoim profilu na Twitterze. – „Najwięcej w woj.: wlkp. 167, kuj.- pom. 159 i dolnośląskim 143. Główne działania to:usuwanie wiatrołomów oraz wypompowywanie wody z zalanych piwnic i rozlewisk”.