Otwarcie obwodnicy Wrześni, premier Mateusz Morawiecki fot. WUW

Wielkopolska: Ponad 240 mln zł dla regionu w ramach Funduszu Rozwoju Dróg

Droga w powiecie szamotulskim, obwodnica Wrześni, drogi w gminach Białokoszyce, Wieleń i kilku innych – wszystkie powstaną lub powstały dzięki rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg.

Jak poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki, rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w Wielkopolsce. Tym razem to powiat szamotulski otrzyma 5 mln 137 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Śmiłowo-Gałowo oraz budowę ronda w miejscowości Jastrowo.

W sumie do Wielkopolski trafi 240 mln 357 tys. zł. Dzięki środkom przekazanym przez rząd w regionie udało się do tej pory zrealizować m.in. budowę obwodnicy Wrześni, drogi w gm. Białokoszyce (powiat międzychodzki) oraz drogi Hamrzysko-Krucz w gminie Wieleń.

Dzięki rządowym środkom już teraz udało się zrealizować potrzebne nam wszystkim inwestycje drogowe. Wśród nich jest otwarta w marcu tego roku, pięciokilometrowa obwodnica Wrześni (dofinansowanie w wysokości 34 mnl zł). Docelowo inwestycja połączy drogę krajową nr 92 z krajową 15 i pozwoli wyprowadzić ruch pojazdów poza miasto.

Dofinansowanie otrzymał też odcinek drogi powiatowej w miejscowości Białokoszyce (powiat międzychodzki), a także droga Hamrzysko-Krucz w gminie Wieleń, która umożliwiła szybszy dostęp do ośrodków przemysłowych we Wronkach (Samsung, Amica itp.), Szamotułach oraz Poznaniu.

Dodatkowe pieniądze z RFRD otrzymały również przebudowa drogi powiatowej na odcinku Śmiłowo-Gałowo oraz budowa ronda w miejscowości Jastrowo (5 mln 137 tys. zł dofinansowania), przebudowa drogi powiatowej w gminie Kępno (11 mln 070 tys. zł), przebudowa drogi powiatowej na odcinku Biedaszki-Trzebień w gminie Łęka Opatowska (2 mln 953 tys. zł), odcinek ulicy Rajkowskiej w Kaliszu wraz z remontem mostu na rzece Swędrnia (3 mln 485 tys. zł), budowa połączenia ul. Szerokiej z ul. Łódzką w Kaliszu (7 mln 040 tys. zł), przebudowa drogi powiatowej Różopole-Licheń Stary w powiecie konińskim (8 mln 123 tys. zł), przebudowa drogi powiatowej Leśnictwo-Stara Ruda w Nowej Wsi w powiecie konińskim (11 mln 211 tys. zł) oraz budowa ulicy Lema w Mosinie (4 mln 052 tys. zł).

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest jednym z rządowych programów, dzięki którym od 2016 roku dofinansowano w całej Wielkopolsce 636 inwestycji kwotą prawie 863 milionów złotych.

WUW

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze