Wielkopolska: Policjanci szukają świadków wypadku

wypadek Gaj Wielki fot. policja Szamotuły

Funkcjonariusze szamotulskiej policji pracują nad ustaleniem szczegółów wypadku, do którego doszło 11 czerwca około godziny 23.00 na drodze krajowej nr 92 w Gaju Wielkim. 

Zderzyły się tam ze sobą dwa samochody marki BMW – z powodu doznanych obrażeń 19-letni kierujący jednym z samochodów zmarł na miejscu, a kierujący oraz pasażerka drugiego BMW trafili do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynikło, iż 19-letni kierujący BMW, który jechał z kierunku Poznania w kierunku Bytynia, zjechał na pobocze, by uniknąć zderzenia z samochodem jadącym z przeciwnego kierunku, po czym stracił panowanie nad samochodem i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód marki BMW.

Jednym z elementów śledztwa jest praca nad ustaleniem kierującego tym nieznanym samochodem, który mógł w pewnym stopniu przyczynić się do wypadku. Kierujący jechał z kierunku Bytynia w kierunku Poznania.

Policjanci zwracają się więc do wszystkich, którzy w dniu zdarzenia (11 czerwca) około godziny 23.00 poruszały się trasą K 92 na odcinku Bytyń-Rumianek i posiadają nagrania z kamer samochodowych., by skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach (Szamotuły, ul. Polna 3, nr tel. 47 77 32 211) lub Prokuraturą Rejonowej w Szamotułach.

Podziel się: