Wielkopolska: Policjanci rozdawali jabłka i gruszki

akcja Edward fot. policja Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci razem z urzędnikami miejskimi rano na ulicy Słonecznej rozdawali kierowcom świeże owoce i zachęcali do ostrożnej jazdy. A wszystko w ramach działań profilaktycznych akcji EDWARD.

Akcja EDWARD odbywa się 21 września w większości krajów europejskich i ma za zadanie promować “wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Poza wzmożoną obecnością policji na drogach tego dnia akcja ma też zwrócić uwagę na problem utraty życia i zdrowia w wypadkach komunikacyjnych. Dotyczy on bardzo wielu osób.

“Zmniejszenie ilości wypadków drogowych to z całą pewnością założenie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce” – przyznają gnieźnieńscy policjanci. – “Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem”.

Podziel się: