Wielkopolska: Policjanci pomogli w uratowaniu 18-miesięcznego dziecka

funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie fot. policja Konin

18-miesięczny chłopczyk poważnie poparzył się wrzątkiem i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Dzięki policjantom z Sompolna rodzice chłopczyka dotarli do szpitala znacznie szybciej – i szybciej otrzymali pomoc.

Wszystko wydarzyło się 10 sierpnia. Policjanci z Komisariatu w Sompolnie akurat patrolowali ulicę kaliską, gdy podjechał do nich z dużą prędkością opel.
– Z samochodu wybiegł przerażony kierowca i powiedział, że razem z żoną wiezie do szpitala swojego 18-miesięcznego syna, który wylał na siebie wrzątek – poinformował Sebastian Wiśniewski, rzecznik prasowy konińskiej policji. – Chłopiec faktycznie miał poparzone ciało w okolicy buzi, rąk i klatki piersiowej. Policjanci natychmiast zdecydowali się na pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Kazali mężczyźnie wrócić do auta i jechać za nimi.

Funkcjonariusze podczas pilotażu użyli sygnałów policyjnych, dzięki czemu poruszali się znacznie szybciej. Dodatkowo, w porozumieniu z dyżurnym konińskiej jednostki, poinformowali też personel szpitala o tym, że wiozą małego pacjenta, dzięki czemu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym na dziecko czekał już zespół, który natychmiast udzielił mu pomocy.