Wielkopolska: Policjanci odzyskali skradziony samochód. Już po kilkunastu godzinach!

odzyskany samochód fot. policja Leszno

Zaledwie kilkanaście godzin zajęło policjantom z Leszna namierzenie sprawców kradzieży samochodu marki Renault Clio i jego odzyskanie. A przy okazji zatrzymali trzy osoby, w tym poszukiwanego listem gończym do odbycia kary 16 miesięcy więzienia.

4 października br. po południu leszczyńska policja została powiadomiona o kradzieży samochodu marki Renault Clio. Doszło do niej w nocy, na jednym z osiedlowych parkingów na terenie miasta. Właściciel wycenił wartość skradzionego pojazdu na prawie 40 tysięcy złotych.

– Kryminalni z Leszna natychmiast zajęli się sprawą i trop zaprowadził ich w okolice Kalisza – relacjonuje Monika Żymełka z biura prasowego leszczyńskiej policji. – Tam współpracując z kaliskimi funkcjonariuszami, ustalili, że skradzione auto stoi na jednym z miejskich parkingów. Już kilkanaście godzin po dokonaniu przestępstwa (5.10.br) policjanci zatrzymali mężczyznę usiłującego odjechać skradzionym pojazdem. Okazało się, że to właśnie on, 38-letni mieszkaniec powiatu tureckiego, włamał się do renault w Lesznie i odjechał nim do Kalisza. Mężczyzna w przeszłości był notowany za przestępstwa samochodowe. Posiadał przy sobie sprzęt służący do kradzieży tego typu pojazdów. W trakcie przeszukania posesji zatrzymanego policjanci znaleźli silnik oraz elementy karoserii pochodzące od samochodu renault clio, tym razem skradzionego w nocy z 4 na 5 października br. we Wrześni. W jednym z przeszukiwanych pomieszczeń policjanci zastali 41-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który miał związek z paserstwem auta skradzionego we Wrześni.

Dzięki biegłym z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy także uczestniczyli w czynnościach, udało się ustalić, że legalność samochodu renault captur, należącego do żony 38-latka, budzi wątpliwości. Dlatego samochód został zabezpieczony do dalszych badań, a zatrzymani – przewiezieni do aresztu policyjnego w Lesznie.

– Po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw: 38-latek z powiatu tureckiego dokonania włamania i kradzieży renault w Lesznie, paserstwa do auta skradzionego we Wrześni oraz kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi – wylicza Monika Żymełka. – Natomiast 41-latek usłyszał zarzut paserstwa do „wrzesińskiego” kradzionego pojazdu. 7 października br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował 38-latka na okres 3 miesięcy.

Niejako przy okazji, podczas pracy nad tą sprawą, policjanci natrafili na 31-letniego mieszkańca Wielkopolski, ukrywającego się przed organami wymiaru sprawiedliwości na terenie Dolnego Śląska. Ten mężczyzna był poszukiwany m.in. listem gończym. Już przebywa w zakładzie karnym, gdzie spędzi zasądzona karę, 16 miesięcy więzienia. W trakcie miał przy sobie niewielką ilość narkotyków, za co grozi mu dodatkowo kara do roku więzienia.

Podziel się: