Wielkopolska: Policja używa dronów! Bardzo dużo mandatów

kontrole dronem fot. policja Poznań

Rozmawianie przez telefon komórkowy w czasie jazdy, niezapięte pasy bezpieczeństwa, wykroczenia kierujących i pieszych – oraz 22 mandaty. To efekt tylko jednego dnia kontroli z dronem przeprowadzonej przez policję w Ostrzeszowie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 2 czerwca kontrolowali kierowców i pieszych z pomocą drona.

„Działania ukierunkowane były na ujawnianie kierujących popełniających wykroczenia w ruchu drogowym polegających m. in. na korzystaniu z telefonu komórkowego w trakcie jazdy, nie korzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących lub pasażerów, jak również wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych jak i pieszych wobec kierujących” – wyjaśniają policjanci. – „Podczas działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 36 wykroczeń oraz 1 przestępstwo opisane w art. 180a kodeksu karnego, polegające na kierowaniu pojazdem pomimo wydanej decyzji starosty o cofnięciu uprawnień”.

Policjanci nałożyli 22 mandaty karne na łączną kwotę 5400 złotych. Najwyższym mandatem został ukarany kierujący skodą, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszej oczekującej na przejście przez jezdnię. Wobec 9 osób mundurowi zastosowali pouczenie, a w 3 przypadkach sporządzono dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Podziel się: