Wielkopolska: Policja pilotowała rannego do szpitala. Liczyła się każda sekunda!

policja fot. Sławek Wąchała

Policjanci kępińskiej drogówki pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala rannemu mieszkańcowi miejscowości Świba. 32-latek poważnie uszkodził sobie rękę piłą motorową podczas pracy i musiał jak najszybciej znaleźć się w szpitalu.

Wszystko wydarzyło się 1 czerwca o 18.45 w miejscowości Świba. Kępińscy policjanci kontrolowali tam przejeżdżające samochody, gdy obok zatrzymał się samochód marki Citroen, z którego wybiegła roztrzęsiona kobieta i poprosiła ich o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala w Kępnie.

Okazało się, że w samochodzie jest 32-letni syn kobiety, który podczas pracy piłą motorową poważnie uszkodził sobie rękę i stracił dużo krwi. Mężczyzna tracił przytomność i trzeba go było jak najszybciej zawieźć do szpitala. Kobieta wiedziała, że z eskorta policji zajmie jej to znacznie mniej czasu, a stan rannego był poważny i liczyła się każda minuta.

„Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych udało się szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala, gdzie mężczyźnie została udzielona natychmiastowa pomoc medyczna” – podsumowują kępińscy policjanci. – „Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wykazali się profesjonalizmem, zaangażowaniem i empatią. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji naszych mundurowych udało się szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala”.

Podziel się: