poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Wielkopolska: Podrzucił zużyte opony przy kontenerze. Akurat pod kamerą monitoringu

Kierowca samochodu osobowego postanowił pozbyć się starych opon podrzucając je pod kontener ze śmieciami. Ale zrobił to pod kamerą monitoringu, więc strażnicy miejscy z Ostrowa nie mieli problemów z identyfikacją śmieciarza i ukaraniem go mandatem.

Podrzucanie odpadów typu zużyte opony, sprzęt AGD czy stare meble na terenach spółdzielczych czy też wspólnot mieszkaniowych przez osoby, które tam nie mieszkają, to dość częsty problem. Mimo że wszystkie te odpady można bezpłatnie oddać w PSZOK, nadal nie brakuje ludzi, którzy uważają, że najlepszym sposobem pozbycia się zużytych opon czy starej lodówki jest podrzucenie ich do śmietnika któregoś z osiedli.

“Jednym z takich miejsc jest parking przy ulicy Strzeleckiej, gdzie często dochodzi do tego typu zdarzeń nieprawidłowej segregacji nawet w niedzielę” – wyjaśniają ostrowscy strażnicy miejscy.

Dlatego w tym miejscu, w rejonie skrzyżowania Strzelecka i Al. Solidarności, została zamontowana obrotowa kamera miejskiego monitoringu, która pozwala na obserwację tego terenu. Szybko okazało się, że jest tu bardzo potrzebna…

“Jednym ze zdarzeń które zarejestrowała kamera była sytuacja, gdzie kierowca po zaparkowaniu pojazdu i założeniu rękawiczek wyjął z bagażnika opony i porzucił je pod kontenerami na odpady ,a następnie wsiadł pośpiesznie do pojazdu i oddalił się z tego miejsca” – informują ostrowscy strażnicy miejscy. – “Na podstawie zapisu monitoringu ustalono, markę pojazdu, numery rejestracyjne, jego kolor i oczywiści wizerunek kierowcy – sprawcy wykroczenia, wobec którego na podstawie obowiązujących przepisów w zakresie gospodarki odpadami zastosowano wysoki mandat karny”.

Strona głównaWiadomości Ostrów Wielkopolski / Ostrzeszów / KępnoWielkopolska: Podrzucił zużyte opony przy kontenerze. Akurat pod kamerą monitoringu