Wielkopolska: Pijany kierowca zatrzymany dwukrotnie tej samej nocy

policja fot. Sławek Wąchała

18-letni mieszkaniec Rawicza został zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. I to dwukrotnie w ciągu jednej nocy!

W nocy z 8 na 9 sierpnia policjanci patrolujący miasto około godziny 1.00 zauważyli samochód marki Ford Kuga. Zachowanie kierowcy wydało się funkcjonariuszom podejrzane, dlatego zatrzymali go do kontroli.

„Podczas legitymowania okazało się, że 18-letni mieszkaniec Rawicza miał powody ku zdenerwowaniu” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu. – „Badanie jego stanu trzeźwości wykazało około 0,76 promila alkoholu we krwi. Policjanci mając taką możliwość zgodnie z obowiązującą procedurą przekazali kluczyki od auta pasażerce pojazdu, która pozostawiła samochód na parkingu. Kierowca Kugi został zabrany do komendy celem przeprowadzenia z nim niezbędnych czynności procesowych, po czym mężczyzna został zwolniony”.

Jakież było zdziwienie policjantów, gdy po mniej więcej dwóch godzinach znów zauważyli samochód, którego wcześniej kierowca był zatrzymany za kierowanie po pijanemu – z nim samym za kierownicą!
Tym razem badanie 0,52 promila alkoholu we krwi…

„18-latek stanie przed sądem i odpowie za dwukrotne kierowanie w stanie nietrzeźwości” – podsumowuję policjanci. – „Mężczyzna odpowie również za kierowanie pomimo braku uprawnień, ponieważ to zostało odebrane ono mu wcześniej. Polskie prawo przewiduje za tego typu przestępstwa do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie uprawnień na minimum 3 lata oraz kare grzywny od minimalnej kwoty 5 tysięcy”.