Wielkopolska: Piętnaście punktów karnych za wyprzedzanie na skrzyżowaniu

policja fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Dostał aż 15 punktów karnych, a dodatkowo będzie musiał zapłacić bardzo wysoki mandat – 67-letni mieszkaniec Gniezna wyprzedzał nie dość, że na podwójnej ciągłej, to jeszcze na skrzyżowaniu. I najwyraźniej zapomniał o wejściu w życie nowych przepisów.

Wszystko wydarzyło się 17 września około godziny 7.30 w miejscowości Cielimowo na drodze krajowej nr 15. 67-latek kierujący busem przekroczył linię podwójną ciągłą, nie zastosował się jednocześnie do zakazu wyprzedzania, wykonując ten manewr na skrzyżowaniu z ulicą Akacjową. A wszystko to doskonale widzieli gnieźnieńscy policjanci, którzy go zatrzymali.

„Konsekwencją takiego niebezpiecznego zachowania od dnia dzisiejszego było otrzymanie aż 15 punktów, które będą przypisane do konta 67-latka przez kolejne 2 lata” – informują funkcjonariusze przypominając jednocześnie, że 17 września weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi kierowcy popełniający wykroczenia na drodze dostają znacznie więcej punktów karnych niż dotychczas. 67-letni gnieźnianin dostał ich aż 15 i – zdaniem policjantów – powinno to być przestrogą dla innych kierowców.