Wielkopolska: Pies przywiązany do drzewa. Policja już wie, kto go zostawił

porzucony pies fot. Schronisko dla zwierząt w Ostrowie Wlkp.

Policji udało się ustalić personalia osoby, która 28 lipca przywiązała psa w kagańcu do drzewa w lesie. Nie zostawiła też zwierzęciu jedzenia ani wody. Właściciel zwierzęcia zostanie zatrzymany.

Przypomnijmy: 28 lipca przechodzień zauważył psa przywiązanego do drzewa przy ulicy Sempołowskiej w Ostrowie. Był upał, a zwierzę nie miało ani wody, ani jedzenia, w dodatku było w kagańcu. Pies trafił pod opiekę schroniska dla zwierząt, które nagłośniło sprawę, prosząc ostrowian o pomoc w ustaleniu właściciela psa.

Jak informuje portal wlkp24.info, apel dał efekty, bo policja zna już personalia właściciela psa. Jak powiedziała portalowi mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie, a przede wszystkim – poszukiwany właściciel psa. Bo choć policja zna jego personalia, to nie wie, gdzie obecnie przebywa. Gdy go znajdzie – zostanie zatrzymany i usłyszy zarzuty.

Pies nadal jest w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Pracownicy twierdzą, że jest bardzo agresywny. Gdy tylko ktoś podchodzi do jego kojca – zaczyna atakować i szczekać.