Wielkopolska: Otworzyli chłodnię, a tam skradzione lexusy

chłodnia ze skradzionymi lexusami fot. WITD Poznań

Takiego wyniku kontroli zatrzymanej ciężarówki wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego się nie spodziewali. W dokumentach przewozowych były wpisane dwa samochody – ale po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazały się skradzione.

Podczas wieczornego patrolu inspekcji transportu drogowego w Żdżarach w powiecie konińskim, która odbyła się 9 września, inspektorzy skontrolowali zespół pojazdów składający się z ciągnika samochodowego wraz z naczepą typu chłodnia, który wykonywał przewóz międzynarodowy na rzecz firmy z Litwy.

„Kierowca do kontroli okazał dokument CMR z wpisanym ładunkiem dwóch pojazdów osobowych z miejscem załadunku w Niemczech do miejsca przeznaczenia na Litwie” – informuje WITD w Poznaniu. – „Krokodyle” ustaliły, że kierowca poza drobnymi naruszeniami z czasu pracy, za które ustalono kaucję w wysokości 200 zł, może mieć o wiele więcej problemów. Czujność inspektorów pozwoliła ustalić, że przewożone pojazdy marki Lexus okazały się najprawdopodobniej kradzione. Potwierdzono to na podstawie informacji zawartej w międzynarodowej policyjnej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen”.

Inspektorzy powiadomili o sprawie policję. Kierowca został zatrzymany, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Koninie.