Wielkopolska: Ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałami aż do soboty!

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

35 stopni 20 lipca, 39 stopni 21 lipca i 33 stopnie 22 lipca. Ekstremalne upały dadzą nam się we znaki w całym regionie do końca tygodnia – informuje IMiGW. I przedłużył prognozę ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałami aż do 23 lipca. Na razie.

Termometry w Poznaniu pokazują dziś 35 stopni, ale tylko wtedy, jeśli ktoś ma szczęście i jego termometr wisi w „chłodniejszym” miejscu. Ale jutro ma być jeszcze gorzej – według prognozy IMiGW 21 lipca w Poznaniu ma być 39 stopni Celsjusza! Następnego dnia, 22 lipca, będzie już nieco chłodniej, bo „tylko” 33 stopnie…

Ostrzeżenia meteorologiczne wydano na razie do 21 lipca, ale w prognozach IMiGW podtrzymuje ostrzeżenie trzeciego stopnia do soboty włącznie, mimo że jeszcze kilkanaście godzin temu na ten dzień prognozowano ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem.

Chłodniej będzie jedynie w nocy – najniższa temperatura to 22 stopni Celsjusza, ale będzie można na nia liczyć dopiero około 3.00 nad ranem…

Według prognoz długoterminowych ekstremalne upały utrzymają się do 26 lipca, choć od 24 lipca temperatury zaczną powoli spadać. Jednak 26 lipca można się też spodziewać gwałtownych burz, które złagodzą upał, ale też niosą niebezpieczeństwo gwałtownych i ulewnych deszczy.

Podziel się: