Wielkopolska: Ostrzeżenie przed upałami!

IMiGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla większości Wielkopolski. Możemy się dziś spodziewać temperatur dochodzących do 34 stopni Celsjusza!

Zgodnie z ostrzeżeniem meteorologów najwyższe temperatury będą dziś na wschód od Poznania – w samej stolicy Wielkopolski dojdą do 34 stopni Celsjusza, a jeszcze cieplej może być w powiatach gnieźnieńskim, słupeckim, konińskim, kolskim, wrzesińskim, średzkim, jarocińskim, tureckim, kaliskim, pleszewskim, ostrzeszowskim, ostrowskim, krotoszyńskim, gostyńskim i rawickim.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 95 proc., a ostrzeżenie obowiązuje do 22 sierpnia, do godziny 18.00.

Sobota zapowiada się równie upalna, ale przy tym trzeba się liczyć także z możliwością wystąpienia burz. Podobna pogoda zapowiada się w niedzielę. Synoptycy radzą korzystać z uroków weekendu, bo to prawdopodobnie ostatni tak gorący weekend tego lata.

Przypomnijmy, że jak zaleca Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w czasie tak ekstremalnych upałów należy mieć nakrycie głowy, przewiewną odzież i nie zapominać o częstym uzupełnianiu płynów. warto także ograniczyć wychodzenie z domu, zwłaszcza w czasie najgorętszych godzin dnia, czyli od 12.00 do 18.00, a szczególnie powinni o tym pamiętać osoby starsze, z chorobami przewlekłymi, i rodzice małych dzieci.

IMiGW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze