Zima droga zimowa droga śnieg fot. Sławek Wąchała

Wielkopolska: Ostrzeżenie przed oblodzeniem i silnym wiatrem

Na północy śnieg i oblodzenie – na południu silny wiatr i oblodzenie. W całej Wielkopolsce dziś trudne warunki drogowe i tak będzie co najmniej do końca dnia.

Wydane wczoraj ostrzeżenie przed oblodzeniami w regionie przez IMiGW nadal obowiązuje i jak ostrzegają synoptycy, w ciągu dnia pogoda się nie zmieni na lepszą – nadal będą zamarzać mokre nawierzchnie dróg i chodników po opadach deszczu, a na północy Wielkopolski – śniegu i deszczu. Temperatura powietrza w ciągu dnia spadnie do około 0°C, temperatura gruntu do około -1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wyniesie 95 proc.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia obowiązuje też na południu regionu z powodu silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami do 75 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Mocno powieje w powiatach śremskim, kościańskim, leszczyńskim, rawickim, gostyńskim, jarocińskim, kaliskim, kępińskim, ostrzeszowskim, ostrowskim, pleszewskim, krotoszyńskim i tureckim, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

W kolejnych dniach utrzymają się temperatury ujemne i nadal mogą występować oblodzenia w całym regionie.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze