Burza
IMiGW wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu, burzami i silnym wiatrem dla Wielkopolski. W większości powiatów obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, jedynie w północno-zachodniej części województwa – pierwszego stopnia.

Powodem silnego załamania powody i ostrzeżeń przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi jest niż Daniel, który dziś nasunął się nad Polskę od południa i przyniósł ze sobą intensywne opady deszczu, burze oraz silny wiatr.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w przeważającej części regionu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu od 40 mm do 60 mm.

Będzie też wiał dość silny i porywisty wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków północnych.

Jedynie w powiatach wolsztyńskim, grodziskim, międzychodzkim, szamotulskim, nowotomyskim, pilskim, złotowskim, czarnkowsko-trzcianeckim i chodzieskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, a prognozowana wielkość opadów wynosi od 20 do 40 mm. Tutaj także nie będzie wiało tak silnie jak w pozostałej części Wielkopolski.

Ostrzeżenia obowiązują do godziny 20.00.