Wielkopolska: Ostrzeżenie meteorologiczne przed intensywnymi opadami śniegu

Zima droga zimowa droga śnieg fot. Sławek Wąchała

Nawet do 15 cm śniegu może spaść w regionie, jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przez obfitymi opadami śniegu. Ostrzeżenie IMiGW nie dotyczy jednak całej Wielkopolski.

„Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm” – informuje IMiGW. – „Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne”.

Ostrzeżenie obowiązuje od 21 stycznia, od godziny 7.00 rano, do 21 stycznia, do godziny 21.00. Zostało wydane dla powiatów: gnieźnieńskiego, kolskiego, konińskiego, słupeckiego, tureckiego, wrzesińskiego, śremskiego, średzkiego, jarocińskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, rawickiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, ostrowskiego, kaliskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego.

W pozostałej części regionu także może padać śnieg – ale opady nie będą już tak obfite, a ponieważ IMiGW prognozuje tu temperatury powyżej zera, to śnieg będzie się topił i nie będzie pogarszał warunków na drogach. Miejscami jednak może być ślisko.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Podziel się:

Ostatnio dodane: