Wielkopolska: Okradziony dostawca jedzenia. Jego samochód porzucono na placu zabaw

policja fot. Sławek Wąchała

Policjanci z Pniew zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to, że napadli dostawcę jedzenia, kradnąc mu telefon komórkowy, terminal płatności i samochód dostawczy. Auto porzucili na placu zabaw.

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 10 września. Policjanci z Pniew otrzymali zgłoszenie o tym, iż kierujący samochodem marki Kia Picanto wjechał na teren placu zabaw w Pniewach, pozostawił samochód i najprawdopodobniej uciekł.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że samochód został chwilę wcześniej skradziony dostawcy jedzenia przez dwóch sprawców, którzy ukradli też terminal do płatności, telefon komórkowy oraz samochód.

– W pobliżu pozostawionego auta policjanci ujęli 27-letniego mieszkańca gminy Pniewy podejrzanego o udział w rozboju – wyjaśnia asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej policji w Szamotułach. – Po ustaleniu, kim był drugi z podejrzanych, następnego dnia na rano policjanci zatrzymali 28-letniego pniewianina. Skradzione mienie zostało odzyskane i wróciło do właściciela. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju, a prokurator zastosował wobec mężczyzn wolnościowe środki zapobiegawcze. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 12 lat więzienia.

W sprawie toczy się śledztwo mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.