Wielkopolska: Obfite opady śniegu i kolizje. Mamy zimę!

śnieg fot. L. Łada

Sprawdziło się ostrzeżenie meteorologów przed obfitymi opadami śniegu. Jest go jednak znacznie więcej niż przewidywali i z tego powodu mamy też wysyp… kolizji. Głównie na północy regionu.

Zgodnie z wydanym rano ostrzeżeniem meteorologicznym intensywne opady śniegu miały wystąpić na do północy regionu – a tymczasem intensywnie pada także w Poznaniu i ma padać jeszcze do 17.30. Później popada także wieczorem, a także w niedzielę i poniedziałek. Wszystko też wskazuje na to, że śnieg się utrzyma, przynajmniej w Poznaniu, ponieważ przez wszystkie te dni raczej nie należy się spodziewać dodatnich temperatur.

Śnieg oznacza gorszą widoczność i gorsze warunki jazdy dla kierowców – no i mamy sporo kolizji, głównie na północy, gdzie opady są najobfitsze. W powiecie złotowskim na drodze krajowej nr 11 w Ptuszy dachował samochód osobowy. Na szczęście 65-letniemu kierowcy nic się nie stało. Z kolei w powiecie pilskim, w miejscowości Skórka, 27-letnia kierująca straciła panowanie nad kierownica i wypadła z drogi. Trafiła do szpitala.

Policjanci odnotowali także kilka drobniejszych zdarzeń i tradycyjnie apelują o ostrożność oraz przypominają o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków drogowych. A te będą trudne co najmniej do końca weekendu.

Podziel się: