Wielkopolska: Nowy park zdewastowany. Po kilkunastu godzinach od otwarcia

dewastacja parku fot. D. Strugała FB

W sobotę 24 września w Jaraczewie otwarto nowy park. I już kilkanaście godzin później znaczna część parku została zniszczona przez nieznanych sprawców, którzy dosłownie rozjechali wyremontowany teren samochodem osobowym. Policja szuka sprawców.

Całą historię opisał w mediach społecznościowych Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.
„W sobotę z radością otworzyliśmy rynek i park, który od kilku dni cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i gości” – napisał. – „Niestety, już kilkanaście godzin później, w nocy z soboty na niedzielę, doszło do dewastacji znacznej części parku. Sprawcy wjeżdżając samochodem osobowym uszkodzili około 400 metrów nawierzchni ścieżek, lampę oświetleniową, trawniki znajdujące się przy ścieżkach, klomb z krzewami. Nie ma naszej zgody na niszczenie terenów, które zostały stworzone dla naszych mieszkańców!”.

Jak poinformował burmistrz, obecnie trwa szacowanie strat i jego zdaniem to będą tysiące złotych. O sprawie została już powiadomiona policja.

„We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie, która prowadzi sprawę, dołożymy wszelkich starań, aby winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności” – zapewnił burmistrz. – „Dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu został zebrany bardzo dokładny materiał dowodowy, uzupełniony zdjęciami wykonanymi kilka chwil po zdarzeniu. Wspomniany monitoring wykrył także sytuację celowego „okopania” przez młodych ludzi toalet publicznych znajdujących się w parku. Również w tym przypadku będziemy podejmowali czynności, aby sprawcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności”.

Burmistrz poinformował też, że w związku ze zniszczeniami w parku został zablokowany wjazd do niego wszystkimi pojazdami i zaapelował do mieszkańców, żeby zgłaszali zauważone zniszczenia i dewastacje jednostkom miejskim albo policji.

Podziel się: