Wielkopolska: Nieznani mężczyźni obserwują dzieci? Policja sprawdza sygnał z FB

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

Pleszewskich policjantów zaniepokoiła informacja, która pojawiła się na Facebooku, a zgodnie z którą nieznani mężczyźni obserwują dzieci bawiące się w Parku Miejskim. W ten rejon już skierowano więcej patroli.

„W związku z informacją, która pojawiła się godzinę temu na portalu społecznościowym Facebook, dotyczącą nieznanych mężczyzn, obserwujących dzieci w Parku Miejskim informujemy, że do chwili obecnej do KPP w Pleszewie nie wpłynęło żadne tego typu zgłoszenie” – poinformowała pleszewska policja.

Ale mimo braku oficjalnego zgłoszenia policjanci i tak po zobaczeniu wpisu na Facebooku podjęli dodatkowe czynności, zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy: sprawdzili teren parku i nadal patrolują miasto, szczególną uwagę zwracając na podejrzane osoby.

Pod postem policjantów pojawiło się od razu kilkanaście informacji od osób, które twierdzą, że nieznani mężczyźni przyglądali się im i ich dzieciom nie tylko w Parku Miejskim, ale i w czasie zakupów czy spacerów. A w kilku przypadkach owi mężczyźni mieli próbować przekupić dzieci telefonem czy kluczykami od samochodu.

„Sprawa zostanie szczegółowo wyjaśniona” – zapewniają pleszewscy policjanci

Podziel się: