Wielkopolska: Nastolatek zakończył jazdę na słupie energetycznym. „Zabawił się kosztem rodziców”

samochód na słupie energetycznym fot. policja Wągrowiec

Skasowany samochód i uszkodzona linia energetyczna między Grylewem a Rybowem – to efekt nocnej zabawy szesnastolatka. Chłopak najpierw wypił rodzicom alkohol z barku, a potem postanowił pojeździć ich samochodem. Jazdę zakończył na słupie energetycznym.

Wągrowieccy policjanci zostali powiadomieni o tym wydarzeniu w nocy z 24 na 25 września. Dzwoniący świadek powiedział, że na drodze między Grylewem a Rybowem samochód uderzył w słup energetyczny. Słup się złamał, a przewody zawisły bezpośrednio nad drogą, stwarzając poważne zagrożenie dla przejeżdżających. Kierujący autem wysiadł z samochodu o własnych siłach.

Na miejsce wysłano patrol policji, strażaków i pogotowie energetyczne.
„Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że pojazdem kierował 16-letni chłopiec, nie mający uprawnień do kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu. – „Ustalono, że zabawił się on kosztem swoich rodziców. Tego wieczoru poczęstował się bowiem alkoholem z ich barku, a później postanowił pojeździć ich samochodem. W chwili badania w jego organizmie znajdowało się około 0,65 promila”.

Szesnastolatek stanie teraz przed sądem rodzinnym.

Podziel się: