wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: Motocyklista bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Jazda zakończyła się na drzewie

21-letni mieszkaniec gminy Miasteczko Krajeńskie wybrał się w podróż motocyklem. Ale nie dość, że nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego pojazdu, to jeszcze był pod wpływem alkoholu. W efekcie wylądował na drzewie.

Do wypadku doszło 17 lipca po godzinie 19.00 w miejscowości Brzostowo. Jak ustalili policjanci z Białośliwia, 21-latek poruszając się motocyklem marki Honda uderzył w przydrożne drzewo mając w organizmie ponad promil alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania tym pojazdem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale jego obrażenia na szczęście dla niego okazały się niegroźne.

“Mężczyzna odpowie przede wszystkim za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, które jest zagrożone karą 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów” – podsumowują policjanci z Białośliwia. – “Dodatkowo 21-latek poniesie konsekwencje za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu, jazdę bez uprawnień oraz doprowadzenie do zdarzenia drogowego. O ostatecznym wymiarze za powyższe wykroczenia zadecyduje sąd, który może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych”.

Strona głównaWiadomości Piła / Chodzież / Wągrowiec / ZłotówWielkopolska: Motocyklista bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Jazda zakończyła się na...