Wielkopolska: Mężczyzna z amfetaminą zatrzymany przed szkołą

zatrzymany fot. policja Kępno

Kępińscy funkcjonariusze zatrzymali 39 – letniego mieszkańca Kępna, który posiadał przy sobie woreczek foliowy z zawartością amfetaminy, a wszystko to na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie.

Jak informuje policja, 22 lipca na terenie powiatu kępińskiego odbyły się działania prewencyjne pod nazwą „Nielat 2022”, w których wzięli udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

I właśnie podczas nich, o godzinie 20.10, podczas patrolu boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie na ulicy Sienkiewicza policjanci zatrzymali mężczyznę z amfetaminą.

„W toku dalszych wykonywanych czynności w miejscu zamieszkania 39-latka mundurowi ujawnili środki odurzające w postaci marihuany, środki psychoaktywne w postaci tabletek w ilości 62 sztuk, 14 sztuk amunicji oraz jedną sztukę broni palnej – pistolet o kalibrze poniżej 8 mm” – informują kępińscy policjanci. – „Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu”.

39-latek trafił do policyjnego aresztu i stanie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Podziel się: