poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Wielkopolska: Mężczyzna podejrzany o uszkodzenie ośmiu samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia

Wybite szyby, zniszczone karoserie i pocięte opony. O wyrządzenie takich szkód właścicielom ośmiu samochodów jest podejrzany 24-letni mieszkaniec Kalisza. Straty oszacowano na blisko 20 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

12 września po godz 23.00 oficer dyżurny Komedy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że ktoś uszkodził samochód zaparkowany przy ul. Górnośląskiej.

“Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego” – informuje KMP Kalisz. – “Funkcjonariusze szybko odnaleźli pojazd marki BMW, który miał wybite wszystkie szyby. W pobliżu policjanci zauważyli jeszcze cztery inne pojazdy, które miały powybijane szyby i przebite opony. Będący już na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę idącego chodnikiem. Kiedy próbowali nawiązać z nim rozmowę, nieznajomy rzucił się do ucieczki. Ostatecznie uciekiniera udało się zatrzymać kilkaset metrów dalej”.

Wygląd mężczyzny wzbudził podejrzenia policjantów, ponieważ miał zakrwawione dłonie i odzież. Na próbę rozmowy mężczyzna zareagował krzykiem i agresją. Funkcjonariusze wezwali karetkę, która przewiozła zatrzymanego do szpitala. Tam go opatrzono, a później 24-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

24-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia 8 pojazdów zaparkowanych na parkingach przy ul. Górnośląskiej i Podmiejskiej i spowodowania strat ba blisko 20 tys. złotych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewWielkopolska: Mężczyzna podejrzany o uszkodzenie ośmiu samochodów. Grozi mu 5 lat więzienia