Wielkopolska: Meldowali się w luksusowych hotelach i je okradali

hotel fot. Ming Dai, pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Tatrzańscy policjanci zatrzymali parę dwudziestolatków z Wielkopolski, która wyłudzała pobyty oraz usługi w luksusowych hotelach. Oszuści okradali pokoje hotelowe z wyposażenia, które zastawiali w lombardach. Wpadli w Częstochowie.

Tatrzańscy policjanci już w sierpniu otrzymali zgłoszenia dotyczące pary, która oszukała kilku właścicieli luksusowych hoteli. Młodzi ludzie meldowali się w luksusowych hotelach, ale uciekali nie płacąc za pobyt i okradając pokoje z ich wyposażenia.

Łupem dwudziestolatków padły ręczniki, radia, konsole do gier, a nawet suszarki do włosów, które – jak się później okazało – zastawiali w lombardach. Zakopiańscy hotelarze zgłaszali wysokie straty związane z ich pobytem, sięgające nawet 2-3 tysięcy złotych. Metoda działania oszustów za każdym razem była taka sama: para przed zbliżającym się końcem pobytu szukała innego drogiego hotelu, po czym „po cichu” przeprowadzała się korzystając z udogodnień i atrakcji w nowym miejscu.

Zanim policjanci zdążyli zatrzymać oszustów, para zniknęła z Zakopanego, jednak kryminalni szukali ich na terenie całego kraju. 24 października wpadli na trop oszustów w Katowicach. Poszukiwania w mieście trwały kilka godzin przy udziale śląskich policjantów, ale oszuści znów zdążyli opuścić hotel przed przyjazdem policjantów. Rozpoczęły się poszukiwania na ulicach Częstochowy, gdyż – jak ustalili śledczy – to tam oszuści wyjechali w środku nocy. Ostatecznie całkowicie zaskoczona para wpadła w ręce tatrzańskich policjantów 25 października 2021 r., podczas przeprowadzki do nowego hotelu w Częstochowie.

Zatrzymani mieli pod opieką 2,5-letnie dziecko, które było bardzo zaniedbane: brudne, głodne i w pieluszce niezmienianej od kilkunastu godzin. Jeden z rodziców najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Bulwersujące dla policjantów było oświadczenie jednego z rodziców, że dziecko nie mogło być głodne, bo przecież „miało słodyczy pod dostatkiem”. Konieczna była pilna interwencja sądu rodzinnego, który podjął decyzję o ustanowieniu pieczy zastępczej, przekazując maluszka już pod właściwą opiekę.

Po zatrzymaniu oszuści zostali przetransportowani do Zakopanego, gdzie trafili do „policyjnego hotelu” o zdecydowanie niższym standardzie. Niebawem usłyszą zarzuty. Śledczy podejrzewają 22-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę pochodzących z woj. wielkopolskiego, o wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych w siedmiu obiektach na terenie Zakopanego i najprawdopodobniej kilkunastu innych na terenie kraju. Tak więc sprawa jest rozwojowa, a oszustom grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło: Policja Małopolska

Podziel się: