Wielkopolska: Kradzież odzieży z kontenera PCK. Dwie osoby podejrzane

kontener PCK, kradzież fot. policja Ostrzeszów

Funkcjonariusze ostrzeszowskiej straży miejskiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamanie do kontenera oznaczonego logiem PCK w Ostrzeszowie i zabranie pozostawionej tam odzieży.

24 sierpnia tuż po godzinie 13.00 w rejonie ul. Ks. Zdzisława Sobierajskiego w Ostrzeszowie, strażnicy miejscy w Ostrzeszowie zauważyli dwie osoby opróżniające znajdujący się tam kontener na odzież. Wezwali policję, a skierowani tam dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy potwierdzili zgłoszenie.

„W trakcie podjętych czynności okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, działając wspólnie i w porozumieniu ze swoją 41-letnią partnerką, również mieszkanką powiatu oleśnickiego” – informuje ostrzeszowska policja – „w rejonie parkingu miejskiego przy użyciu łomu, zerwali kłódkę zabezpieczającą kontener stanowiący własność Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą w Poznaniu, a następnie dokonali kradzieży znajdującej się tam odzieży w ilości ok. 25 kg”.

Policjanci zatrzymali włamywaczy i przewieźli ich do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Po wykonaniu czynności procesowych zostali zwolnieni.