Wielkopolska: Koronawirus w dwóch szpitalach. Wstrzymane przyjęcia na niektóre oddziały

szpital tymczasowy fot. K. Adamska

Na oddziale wewnętrznym szpitala w Wągrowcu oraz na oddziałach chirurgicznym i ortopedycznym szpitala w Obornikach wstrzymano przyjęcia. Powodem są zakażenia koronawirusem, które stwierdzono wśród pacjentów obu placówek.

Jak wyjaśnił dr Przemysław Bury, dyrektor wągrowieckiego szpitala, koronawirusa stwierdzono tu u trzech pacjentów oddziału wewnętrznego i zostało to potwierdzone testem genetycznym PCR. Pacjenci zostali przeniesieni na oddział covidowy, a pozostałych sześć osób leżących na tym oddziale jest objętych kwarantanną. Oddział ma wznowić przyjęcia od 4 stycznia. Pozostałe oddziały szpitala w Wągrowcu pracują normalnie.

Z kolei w szpitalu w Obornikach wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddziałach chirurgicznym i ortopedycznym do 6 stycznia.

W wielkopolskich szpitalach nadal jest sporo wolnych miejsc dla pacjentów z koronawirusem: zajętych jest 1595 z 2575 łóżek covidowych, natomiast respiratorowych jest zajętych 125 ze 180 działających w regionie. W szpitalu tymczasowym w Poznaniu wolne są 72 miejsca z 290 działających.

Źródło: TVP3 Poznań fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)