Wielkopolska: Korek na A2. Z powodu remontu nawierzchni

autostrada A2 fot. L. Łada

Remont nawierzchni i padający deszcz spowodowały ogromne korki na autostradzie A2. Jak informuje GDDKiA, obecnie kolejka w kierunku Świecka liczy około 10 km. Drogowcy proszą kierowców o uwagę.

Przypomnijmy, że 18 sierpnia rozpoczął się kolejny etap remontu nawierzchni na autostradzie A2 między Nowym Tomyślem a Poznaniem. Została wyłączona z użytkowania część nitki południowej autostrady na odcinku około 6 kilometrów (między 134 km a 140 km A2) oraz łącznice zjazdowe na węźle autostradowym w Buku. Kierowcy nie mają możliwości zjazdu z autostrady na węźle Buk z kierunku Świecka. Objazd jest poprowadzony od węzła Nowy Tomyśl drogą wojewódzką 305 (DW305), następnie drogą wojewódzką nr 308 (DW308) oraz drogą DW307 do Buku.

Z kolei 22 sierpnia zaczną się utrudnienia dla kierowców jadących z kierunku Poznania – nastąpi wyłączenie łącznicy zjazdowej na węźle Buk dla kierowców. Objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Poznań Zachód, drogę S11 do węzła Poznań Ławica i dalej drogą wojewódzką nr 307 (DW307) do Buku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na tym odcinku autostrady.