Wielkopolska: Kolizja samochodu osobowego i autokaru pracowniczego

alkomat fot. policja Szamotuły

Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji drogowej oraz jazda bez wymaganych uprawnień. Takie zarzuty usłyszał obywatel Ukrainy, który prowadząc samochód spowodował kolizję z autokarem pracowniczym.

Do kolizji doszło 13 lipca około godziny 23.00 na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach. Jak wynika z zeznań świadków zebranych przez szamotulskich policjantów, sprawca kolizji próbował uciec, ale świadkowie dokonali obywatelskiego zatrzymania mężczyzny.

„Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 22-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Opel Astra, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 51-letniemu mieszkańcowi gminy Obrzycko, który kierował autokarem pracowniczym” – informują szamotulscy policjanci. – „Na szczęście nikomu nic się nie stało”.

Jednak po sprawdzeniu stanu trzeźwości podejrzewanego o kierowanie oplem okazało się, że miał 1, 32 promila alkoholu w organizmie, w dodatku prowadził samochód nie mając prawa jazdy. Nietrzeźwi byli także dwaj pasażerowie samochodu. Cała trójka spędziła noc w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzuty.

Podziel się: