Wielkopolska: Kolejny sprawca wysadzenia bankomatów w areszcie

wysadzony bankomat fot. policja

Co najmniej sześć włamań na terenie woj. wielkopolskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego – tyle ma na swoim koncie mieszkaniec Lubina w woj. dolnośląskim zatrzymany w czwartek przez policję.

Podczas przeszukania kryjówki mężczyzny policjanci znaleźli butle z gazem, przewody zasilające, zapalniki i inne akcesoria służące do wysadzania bankomatów. Okazało się, że kilka godzin wcześniej brał udział w próbie rabunku pieniędzy z bankomatów w Dobiegniewie w woj. lubuskim i w okolicach Choszczna w woj. zachodniopomorskim. We wspólnej akcji brali udział policjanci kryminalni z Poznania, Wrocławia i Opola.

Policjanci z KWP Poznań ze specjalnego zespołu zajmującego się rozpracowaniem spraw związanych z eksplozjami bankomatów wpadli na kolejny trop kilka tygodni temu. Po eksplozjach bankomatów na terenie powiatu szamotulskiego wytypowali podejrzanego – mężczyznę pochodzącego z Zielonej Góry. Szybko okazało się, że interesują się nim także służby kryminalne z KWP we Wrocławiu i Opolu. Na terenie tych jednostek także dochodziło do eksplozji bankomatów i prób rabunku pieniędzy. W związku z dużym obszarem działania sprawców śledztwo wszczęła Prokuratura Krajowa – Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że jeden z podejrzanych ma kryjówkę w Lubinie w woj. dolnośląskim na terenie kompleksu garaży. Miały być tam przechowywane butle z gazem, akcesoria i narzędzia służące do włamań. To tam w czwartek 30 września doszło do zatrzymania 34-letniego Łukasza B. Podczas przeszukanie tego miejsca zabezpieczono także urządzenia elektroniczne, gotówkę i samochody.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił podejrzanemu zarzuty włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatów w miejscowościach Polska Cerekiew, Obrzycko, Duszniki, Grabów n. Prosną, Dobiegniew i Bierzwnik. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: