Wielkopolska: Jak wypadły nasze szkoły w rankingu Perspektyw 2022?

Perspektywy 2022 fot. Z. Kaczmarek, UAM

II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu oraz Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu to najlepsze szkoły średnie w Wielkopolsce według rankingu Perspektywy 2022. Gratulacje!

Laureatów poznaliśmy 11 stycznia, podczas uroczystej gali na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłosił wyniki Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników jako pierwszy w kraju. Laureatów ogólnopolskich poznamy 12 stycznia.

W Wielkopolskim Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022, w kategorii liceów na podium znalazły się także: na drugim miejscu VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a na miejscu trzecim LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu. W kategorii techników miejsce drugie zajęło Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu, a miejsce trzecie – Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach.

– Chcemy utrzymywać więź ze szkołami średnimi, które przygotowują przyszłych studentów. Studentów, których potem my szykujemy do wypełniania różnych ról w dorosłym życiu zawodowym i społecznym – mówił podczas gali prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas. – Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy pozyskamy studentów, którzy będą wypełniać swoje obowiązki na możliwie najwyższym poziomie.

– Ranking jest podsumowaniem całorocznej a nawet dłuższej pracy szkół średnich. Pomaga ósmoklasistom wybrać dla siebie tę wymarzoną – podkreślał Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, w skierowanym do uczestników gali elektronicznym wystąpieniu.

Ranking liceów i techników opracowany przez Fundację Perspektywy został ogłoszony już dwudziesty czwarty raz. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest Partnerem XXIV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2022 oraz partnerem i organizatorem Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

Pierwsza dziesiątka Wielkopolskiego Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022:

LICEA

1. II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
2. VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
3. LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu
4. II Społeczne LO STO w Pile
5. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu
6. I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
7. III LO im. św. Jana Kantego w Poznaniu
8. XVI LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Charlesa de Gaulle’a w Poznaniu
9. Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej w Poznaniu
10. LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile

TECHNIKA

1. Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu
2. Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu
3. Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach
4. Technikum nr 1 (ZSP im. Boh. Monte Cassino) we Wrześni
5. Technikum (ZSL-G) w Ratajach
6. Technikum Geodezyjno-Drogowe w Poznaniu
7. Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w Poznaniu
8. Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w Poznaniu
9. Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Złotowie
10. Technikum nr 1 w Pile

Źródło: UAM