Wielkopolska: Gigantyczny pożar zboża i lasu

pożar, Zbąszyń fot. OSP Zbąszyń

60 hektarów zboża na pniu i 5 hektarów lasu spłonęło w wyniku pożaru, do jakiego doszło pod Zbąszyniem w powiecie nowotomyskim. Dogaszanie pożaru wciąż trwa.

Ogień zauważono na polu 31 lipca około godziny 18.00.
„W akcji wzięło udział około 30 zastępów z powiatu nowotomyskiego, wolsztyńskiego, świebodzińskiego, międzyrzeckiego oraz zielonogórskiego” – poinformowali strażacy z OSP Zbąszyń. – „Zadysponowany został również samolot gaśniczy Antonov AN 2 z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Spaleniu uległo 60 hektarów zboża na pniu oraz 5 hektarów lasu. Obecnie trwa dogaszanie”.

Słup dymu był widoczny z odległości wielu kilometrów, a ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sytuację udało się opanować w nocy, jednak dogaszanie ognia jeszcze trwa.
„Część naszych strażaków po nieprzespanej nocy rozpoczyna dzień w miejscu wczorajszego pożaru, gdzie trwa dogaszanie lasu” – poinformowali zbąszyńscy strażacy dziś rano. – „Mamy nadzieję, że druhowie szybko wrócą do swoich domów na zasłużony odpoczynek”.

Podziel się: