Wielkopolska: Europosłowie z regionu głosowali za wstrzymaniem funduszy dla Polski

Leszek Miller fot. Karolina Adamska

Podejście wielkopolskich europosłów Sylwii Spurek i Leszka Millera, którzy zagłosowali za wstrzymaniem pieniędzy z UE dla Polski bardzo oburzyło Beatę Szydło. Nazwała to działaniem przeciwko Polsce, a „praca przeciwko Polsce = praca dla Putina!” – jak napisała na Twitterze.

Rezolucja wzywa KE, by nie zaakceptowała krajowych planów odbudowy Polski i Węgier, ponieważ oba kraje nadal nie wdrożyły niektórych orzeczeń TSUE. Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 426 posłów, 133 było przeciw, a 37, w tym posłowie PO i PSL, wstrzymało się od głosu. O tym, jak zagłosowali Sylwia Spurek i Leszek Miller, poinformował europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Podejście europosłów z Wielkopolski skomentowała Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.
„Podczas gdy Polska bezinteresownie pomaga milionom ukraińskich uchodźców i wspiera Ukrainę, jak reagują eurodeputowani? Podejmując uchwałę wzywającą KE do dalszego blokowania środków naprawczych dla Polski, a nawet do odbierania innych środków! Praca przeciwko Polsce = praca dla Putina!” – napisała na Twitterze.

Na wpis byłej premier natychmiast zareagowali internauci, wytykając rządowi PiS łamanie prawa i nie wykonywanie wyroków TSUE, co było powodem wstrzymania wypłaty środków z UE. Podkreślali też, że uchodźcom pomagają zwykli Polacy, samorządy, a nie rząd. „Przestaniecie łamać prawo, to środki zostaną odblokowane” – podsumował jeden z komentujących.

Podziel się:

Ostatnio dodane: