Wielkopolska: Dwudziestolatka podejrzana o oszustwa „na Blika”

zatrzymana 20-latka fot. policja Piła

Funkcjonariusze pilskiej policji zatrzymali 20-letnią mieszkankę powiatu szczecińskiego. Jest podejrzana o to, że wypłacała z bankomatów pieniądze z oszustw „na Blika”. Policjanci zatrzymali ją na gorącym uczynku.

Sprawa rozpoczęła się od informacji, jaką pozyskali funkcjonariusze pilskiej jednostki – że w lipcu bieżącego roku w jednym z pilskich bankomatów miała zostać wypłacona przez młoda kobietę duża gotówka, która mogła pochodzić z przestępstwa.

„Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zajęli się tą sprawą i ustalili wizerunek młodej kobiety” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pile. – „Potwierdzili również, że dokonywała ona takich wypłat w co najmniej 15 miejscowościach na terenie całej Polski. Każdego dnia będąc w innym mieście 20-latka wypłacała gotówkę w kwocie około 20 tysięcy złotych, a następnie podróżowała dalej”.

Policjantom udało się zlokalizować miejsce, w którym kobieta aktualnie przebywała – i 11 sierpnia zatrymali ją na gorącym uczynku, jak w jednym z warszawskich bankomatów wypłacała pieniądze. Policjanci zabezpieczyli przy niej ponad 15 tysięcy złotych gotówką, a w pokoju hotelowym kolejne 42 tysiące złotych.

Mieszkanka powiatu szczecińskiego została zatrzymana i usłyszała sześć zarzutów związanych z dokonywaniem oszustw. Ale to jeszcze może nie byc koniec – funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i przestępstw, których się dopuściła 20-latka, może być więcej. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań.

Kobiecie grozi kara do 8 lat więzienia. Na razie decyzją Prokuratura Rejonowego w Pile została objęta dozorem policyjnym.