Wielkopolska: Dwa śmiertelne wypadki w weekend. Strażacy przypominają o ostrożności na drogach

wypadek Białosliwie - Szamocin fot. KP PSP Piła

5 sierpnia na trasie Białośliwie-Szamocin, 6 sierpnia między Różą Wielką a Leżenicą. W weekend na drogach Piły doszło do dwóch tragicznych wypadków. W obu zginęli kierowcy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, pierwszy wypadek miał miejsce 5 sierpnia około godziny 20.00 na trasie Białośliwie-Szamocin w gminie Białośliwie. Samochód marki BMW kierowany przez 24-letniego mieszkańca powiatu pilskiego uderzył w drzewo.

„Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na prostym odcinku drogi samochód marki BMW uderzył lewą stroną w przydrożne drzewo” – informuje asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła. – „Wewnątrz znajdował się nieprzytomny kierowca. Natychmiast przystąpiono do wykonywania dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych i umożliwienie obecnemu na miejscu zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego udzielenie medycznych świadczeń ratowniczych. Niestety, pomimo podjętych działań 24-letniego kierowcy nie udało się uratować”.

W działaniach udział brało 26 strażaków z JRG PSP nr 2 w Pile, OSP Białośliwie, OSP Szamocin oraz OSP Krostkowo, a także Oficer Operacyjny Powiatu.

Kolejny wypadek miał miejsce 6 sierpnia około godziny 17.40. Na trasie Róża Wielka – Leżenica w gminie Szydłowo 41-letni kierowca uderzył w drzewo. Gdy strażacy dotarli na miejsce, mężczyzna był nieprzytomny.

„Strażacy natychmiast wydobyli poszkodowanego z wraku i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy” – informuje asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła. – „Działania te po chwili przejął przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, 41-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu”.

W akcji brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Pile wraz z Oficerem Operacyjnym Powiatu, a także OSP Szydłowo, OSP Róża Wielka.

Strażacy przypominają o zachowanie rozwagi na drodze i odpowiednie dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.