Wielkopolska: Dwa powiaty na liście ministerstwa z powodu koronawirusa! Będą dodatkowe obostrzenia!

namiot przed szpitalem
Powiat ostrzeszowski w strefie czerwonej, a kępiński w żółtej. Ministerstwo zdrowia podało listę powiatów, w których od 8 sierpnia będą obowiązywać dodatkowe, zaostrzone restrykcje z powodu zakażeń koronawirusem.

Wiadomo już, że w powiecie ostrzeszowskim, gdzie obowiązuje strefa czerwona, nie będzie wolno urządzać wesel i innych imprez powyżej 50 osób, w komunikacji publicznej będzie mogła jeździć tylko połowa pasażerów, jakich pojazd jest w stanie zabrać, a maseczki trzeba będzie nosić wszędzie poza domem, także na ulicy. Zamknięte zostaną siłownie, czynne będą jednak baseny.

W strefie żółtej restrykcje będą łagodniejsze – na przykład na weselu będzie się mogło bawić 100 osób. Dalszych szczegółów ministerstwo jednak jeszcze nie podało – mają zostać opublikowane w ciągu dnia na stronie ministerstwa zdrowia.

Obostrzenia będą obowiązywały już od najbliższej soboty, 8 sierpnia. Natomiast od 1 września każda osoba, która nie nosi maseczki, będzie musiała okazać zaświadczenie od lekarza, że rzeczywiście nie może jej mieć z powodów medycznych.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: