Wielkopolska: Deszcz, burze i upał. IMiGW wydało ostrzeżenie

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami dla Wielkopolski. Będzie też gorąco, a temperatury będą dochodzić do 30 stopni Celsjusza.

To będzie kilka trudnych dni tego lata: gorąco i wilgotno, jak w tropikach. Już w niedzielę przez cały dzień można się spodziewać deszczu i burz, będzie też gorąco. Zachód Polski, w tym Wielkopolska, będzie najcieplejszym miejscem w kraju. Na szczęście chłodniej będzie w nocy – temperatura spadnie do nawet 18 stopni.

Burze mogą się pojawiać nad regionem do godziny 7.30 w poniedziałek. „Jutro burze będą raczej nieliczne i bardzo lokalne, a dodatkowo mocno rozproszone – dlatego trudno wyróżnić miejsca. Ryzyko burz w obszarach oznaczonych żółtymi polami – wiąże się przede wszystkim z lokalnym silnym deszczem o opadzie nawet do 40 mm i grad do 3 cm średnicy” – informuje IMiGW.  Równie parno i deszczowo, z możliwością burz, zapowiada się poniedziałek, wtorek i środa. Słońce wyjrzy zza chmur na dłużej dopiero w czwartek, 29 lipca.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: