Wielkopolska: Coraz mniej chętnych do szczepień przeciwko koronawirusowi. Punkty szczepień działają krócej

Szczepienie fot. Sławek Wąchała

Do punktów szczepień w Wielkopolsce zgłasza się coraz mniej chętnych. Dlatego wiele z nich ogranicza działalność. Największy punkt, działający na MTP, od 1 marca będzie czynny tylko 2 dni w tygodniu.

Jak informuje dr Daria Springer, koordynator medyczny placówki, w ciągu ostatnich dwóch tygodni na szczepienia dziennie zgłaszało się zaledwie około stu osób. Praktycznie nie zgłaszają się już osoby, które chcą przyjąć pierwszą dawkę – głównie to dawki przypominające i szczepienia dzieci.

Dlatego zapadła decyzja, by ograniczyć działalność puntu do dwóch dni, a nie trzech, jak to jest obecnie. Od 1 marca punkt będzie czynny w piątki w godzinach 16-18.30 i w soboty 9.00-11.30. Nie będzie już działał we wtorki, bo wtedy było najmniejsze obłożenie.

Takie godziny obowiązują do końca marca, bo w tym czasie punkt na pewno będzie działał. Nie ma na razie decyzji, jak to będzie wyglądało później.

Jak przypomina wielkopolski NFZ, punkty szczepień w całym regionie zmieniają godziny i częstotliwość funkcjonowania, dlatego lepiej nie wybierać się w ciemno, a sprawdzić na aktualizowanej liście na stronie NFZ, czy dany punkt jest czynny.

W Wielkopolsce jest w pełni zaszczepionych prawie 60 procent mieszkańców. W Polsce niespełna 58 proc.

Podziel się:

Źródło: Radio Poznań