wtorek, 5 grudnia, 2023

Wielkopolska: Ciężarówka pełna wraków zatrzymana na A2

Funkcjonariusze wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie A2 ciężarówkę wypełnioną zgniecionymi samochodami osobowymi. Powodem były wyciekające płyny eksploatacyjne, co groziło skażeniem środowiska.

“W trakcie czynności kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy wielkopolskiej KAS na autostradzie A2 zatrzymano do kontroli ciężarówkę wiozącą odpady krajowe” – podaje KAS. – “Przewożono nią uszkodzone samochody osobowe. Pojazdy były zgniecione, ułożone jeden na drugim. Z kontenerów, w których znajdowały się pojazdy wyciekały różne substancje, w tym: olej, benzyna oraz płynne smary. Transport zatrzymano w całości i zabezpieczono przed skażeniem środowiska”.

Jednak szybko okazało się, że wyciekające płyny to tylko wierzchołek góry lodowej. Odpady nie były zgodne z dokumentami, które posiadał kierowca, a zarówno firma przewożąca, jak i odbierająca zgniecione samochody nie posiadały zezwolenia na transport i przyjęcie tego rodzaju odpadów.

W dodatku funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny taki transport firmy wysyłającej, dlatego powiadomili inne służby – i dochodzenie w tej sprawie jest w toku.

Strona głównaWiadomości z WielkopolskiWielkopolska: Ciężarówka pełna wraków zatrzymana na A2